Outdoor light fixture. Glass finishing: opal matt. Made in Europe. Porcelain socket and holder in white resin.
| Code | light.o.096.w |
| EAN code | 5415249043988 |
| Material | Glass |
| Colour | White |
| Depth | 19 cm |
| Diameter | Ø 22 cm |
| Made in | Europe |
| Marking | CE |
| Lamp holder type | E27 |
| Maximum wattage | max 6 W LED |
| Voltage | AC 230 V |
| Frequency | ~ 50 Hz |
| Protection marking (IP) | IP43 |
| Safety class | Class 1 |
| Interaxial distance | 12 cm |
| Cable entry position | Rear entry |
| Type of luminaire | Ceiling light / Wall light |
| Lightbulb included | No |
Thank you for subscribing!
zangra uses Google Analytics cookies to ensure you get the best experience on their website.
By continuing to visit the websites you are agreeing to the use of these cookies.
Zangra does not collect or sell your personal data.