Når et udtag hedder ”indmuring”, så betyder det, at den skal installeres inde i væggen igennem en boks monteret i væggen. Ledningerne gemmes væk inde i kassen, og deraf navnet ”indmuringsboks”. Her er et eksempel på en simpel indmuringsboks og en dobbelt indmuringsboks.
For at installere et udtag i væggen, så skal du først installere en indmuringboks, som også giver dig plads nok til ledninger. Boksen skal placeres inde i muren og forfra skal den være helt plan med væggen.
Zangra kontakter sælges altid med en indmuringsboks som standard.
Kort til efter, at virksomheden blev stiftet i 2009 begyndte zangra at samarbejde med flere porcelænsfabrikker overalt i verden – et samarbejde, som består til denne dag. zangra har i de seneste år brugt meget tid i verdens mest berømte porcelænsbyer. Fra Limoges i Frankrig til Jingdezhen i Kina. I samarbejde med dem skabte vi nye modeller og bragte fordums glemte modeller frem i lyset. En række gamle støbeforme blev på ny sat i produktion, og zangras porcelæn er i dag stadig produceret i hånden, én efter én. Det gør hver eneste enhed unik. zangras arbejde må siges at have båret frugt, for produkterne bliver solgt over hele verden.
| Code | switch.001.w.001.b |
| Materiale | Porcelæn |
| Farve | Hvid |
| Fremstillet i | PRC |
| Mærkning | CE |
| Spænding | AC 250V |
| Frekvens | ~ 50 Hz |
| Beskyttelsesmærkning (IP) | IP20 |
| Sikkerhedsklasse | Class 2 |
| Strømstyrke | 16A |
| Forfradåse medfølger | Yes |
Thank you for subscribing!
zangra bruger Google Analytics cookies for at sikre, at du får den bedste oplevelse på deres hjemmeside. Ved at fortsætte besøget accepterer du brugen af disse cookies. Zangra indsamler eller sælger ikke dine personlige data.