När ett vägguttag kallas "infällt" ska det monteras in i en apparatdosa som döljer ledningarna. Här är ett exempel på en enkel apparatdosa och en dubbel apparatdosa. För att installera ett eluttag i väggen måste du ha en apparatdosa med tillräckligt utrymme för anslutningskablarna. Dosan måste vara försänkt i gipset och framsidan i jämnhöjd med väggen. zangras eluttag säljs alltid med en vanlig apparatdosa.
Vid etableringen 2009 inledde zangra samarbeten med porslinstillverkare världen över - samarbeten som pågår till denna dag. På senare tid har vi på zangra tillbringat mycket tid i världens mest kända porslinsstäder, från Limoges i Frankrike till Jingdezhen i Kina. I samarbete med porslinshantverkare på plats har zangra skapat nya modeller och återupptäckt bortglömda gjutformar. Vi har satt ett antal gamla formar i produktion igen och tillverkar nya föremål. zangras porslin tillverkas fortfarande för hand, ett stycke i taget, vilket gör varje produkt unik. Vårt arbete har varit framgångsrikt och vi säljer nu våra porslinsprodukter till hela världen.
| Code | switch.001.b.001.b |
| Material | Porslin |
| Färg | Svart |
| Tillverkad i | PRC |
| Designat av zangra | 2024 |
| Märkning | CE |
| Spänning | AC 250 V |
| Frekvens | ~ 50 Hz |
| IP-klassning | IP20 |
| Isolationsklass | Class 1 |
| Strömstyrka | 16A |
| Infällnadsdosa ingår | Ja |
Thank you for subscribing!
zangra uses Google Analytics cookies to ensure you get the best experience on their website.
By continuing to visit the websites you are agreeing to the use of these cookies.
Zangra does not collect or sell your personal data.